Napsali o nás

ZŠ a MŠ Ďáblice, 1. ročník / 29. 1. 2020
 
ZŠ a MŠ Ďáblice, 3. a 4. ročník / 11. 12. 2019 
 

V čase předvánočním si pohádkovou atmosféru užila 2. a 3. třída v Prácheňském muzeu v Písku
ZŠ a MŠ Zlatníky-Hodkovice, 2. a 3. ročník / 10. 12. 2019

Dne 15. 11. 2019 absolvovaly třídy IV. A a IV. B ZŠ Jirny exkurzi do Písku, jejíž cílem byla návštěva  Prácheňského muzea a přinést tak našim žákům vhled a celkový souhrn tématu pravěk. Již během cesty si děti zopakovaly vše podstatné o pravěku, zhlédly krátké a pro ně poutavé filmečky k jednotlivým obdobím nejstaršího období naší historie. V samotném muzeu viděli žáci názorné ukázky a mohli si vyzkoušet, jaké to bylo, když v životech lidí nebyla ještě elektřina a jiné technické vymoženosti moderní doby. Poznali také, že v životě jak před mnoha tisíci lety, tak nyní je důležitá spolupráce a vzájemná pomoc.
Na celé exkurzi velice oceňuji její celkové zajištění ze strany organizace Dalekohleď od přepravy dětí na místo určení a zpět, až po předem prověřené lektory na místě, kteří umějí s dětmi pracovat a zaujmout je.
Absolvovala jsem s dětmi školní výlet, který nebyl jako mnoho školních výletů předtím. Byl poučný, zajímavý, děti si všechno vyzkoušely na vlastní kůži a nebyl zbytečný, nebyl jen „čárkou za účast“. A tak jsem chtěla poděkovat. Poděkovat za nápad, vstřícný přístup k nám všem, poděkovat za skvělou organizaci a za humor, kterého už kolem nás bohužel mnoho není. A dovolila bych se těšit na příště, až se zase s dětmi sama něco nového dozvím a budu si jistá, že to má smysl!
ZŠ Jirny, 4. ročník / 15. 11. 2019

Historická exkurze 6. tříd v Písku
ZŠ a MŠ Ďáblice, 6. ročník / 15. 4. 2019

Exkurze 3. tříd v Hornickém muzeu Příbram
ZŠ a MŠ Ďáblice, 3. ročník / 2. 4. 2019

Sedmáci byli v podzemí
ZŠ a MŠ Davle, 7. ročník / 29. 3. 2019

9. třída na exkurzi v Lidicích
ZŠ a MŠ Davle, 9. ročník / 29. 3. 2019

Co mi sochy vyprávěly
ZŠ Průhonice, 5. a 9. ročník / 28. 3. 2019

Žáci 4. tříd v Táboře
ZŠ a MŠ Ďáblice, 4. ročník / 26. 3. 2019

Exkurze v Lidicích
ZŠ Davle, 5. ročník / 19. 3. 2019

5. třídy v Lidicích
ZŠ a MŠ Ďáblice, 5. ročník / 15. 3. 2019

Exkurze žáků 9. tříd do Lidic
ZŠ a MŠ Ďáblice, 9. ročník / 25. 2. 2019

Návštěva prvňáčků v Lidické galerii
ZŠ a MŠ Ďáblice, 1. ročník / 29. 1. 2019

Exkurze do Lidic
ZŠ Průhonice, 9. ročník

Exkurze 1. ročníku do Lidické galerie
ZŠ a MŠ Ďáblice, 1. ročník

Exkurze žáků 9. tříd do Lidic
ZŠ a MŠ Ďáblice, 9. ročník

Za husity do Tábora
ZŠ a MŠ Ďáblice, 9. ročník

Historická exkurze 4. tříd do Tábora
ZŠ a MŠ Ďáblice, 4. ročník


Na začátku druhého pololetí, právě když je druhá světová válka probírána, jsme s deváťáky využili nabídky exkurze do Lidic. Osud této obce zná každý z hodin dějepisu. Avšak návštěva autentických míst byla úplně jiným, velmi emotivním zážitkem. Program začal v Lidické galerii a již tam bylo jasné, jak se naši deváťáci změnili. Intenzivně vstřebávali všechny informace, neobvykle v klidu a jakoby v napětí. Po prohlídce pietního území a muzea jsem je už nepoznával. Zaražení, smutní a plni otázek, jak se to mohlo stát. To bylo pro mě nejcennější zkušeností. Děti jsou pořád stejné. Citlivé, přemýšlivé, chtějí svět lepší, spravedlivý. Pokud jsou jim informace předávány zajímavě, zážitkově, přirozeně je přijímají. Děkuji za exkurzi, která byla velmi profesionálně připravena.
ZŠ a MŠ Ďáblice, 9. ročník


Exkurze do Lidic byla velmi zajímavá a poučná. Děti se mohly na vlastní oči přesvědčit, že to, co jsme se učili ve vlastivědě, se opravdu stalo. Seznámily se zblízka a přiměřeně jejich věku s událostí, která pro ně byla do té doby nepředstavitelná. Tato exkurze obohatila nejen výuku vlastivědy, ale především děti samotné. Rozhodně na konci programu měly o čem přemýšlet. Přesto tento zážitek žáci hodnotili pozitivně a byli rádi, že se mohli do Lidic podívat a dozvědět se víc o naší historii.
ZŠ a MŠ Ďáblice, 5. ročník


Genius loci – Lidice

ZŠ Průhonice, 5. a 9. ročník


Dne 6. 3. 2017 se žáci 4. a 5. ročníku naší školy zúčastnili exkurze do Památníku Lidice, kterou pořádala nezisková organizace Dalekohleď, z. ú. S organizací jsme byli velmi spokojeni. Děti před exkurzí dostaly učební listy, ve kterých byly obsaženy stručné informace k událostem 2. světové války a vypálení Lidic. Od organizátora jsme obdrželi i pracovní listy, jejichž vyplněním po návratu z exkurze si žáci vědomosti upevnili. Program v Památníku byl připraven vhodně k věku a znalostem dětí. Doprava do Lidic a zpět proběhla bez problémů. Vše se odehrávalo dle připraveného harmonogramu, který nám byl koordinátorem zaslán před exkurzí. Po návratu děti konstatovaly, že se jim exkurze líbila, ale téma bylo smutné. Alespoň vědí, že život může být i o takových hrůzách. Za uspořádání exkurze s velice příjemnou cenou velmi děkujeme a rádi se zúčastníme další.

ZŠ Kostelec u Křížků, 4. a 5. ročník


Tímto bychom chtěli poděkovat neziskové organizaci Dalekohleď za velice zajímavou exkurzi do Lidic, kterou jsme podnikli společně s žáky 5. ročníku ZŠ Zvole. Pár dnů předem jsme dostali pracovní listy, které navazovaly na probírané učivo ve vlastivědě. Děti vše zaujalo, vyhledaly odpovědi na otázky. V Lidicích se nás ujala příjemná průvodkyně, se kterou jsme pracovali nejdříve v prostorách muzea a pak jsme se přesunuli do venkovní expozice. Na děti velmi zapůsobil výklad i možnost vidět vše na vlastní oči. Cestou kladly všetečné otázky. Většina dětí se vracela domů rozhodnuta se sem vrátit i s rodiči.
ZŠ a MŠ Zlatníky-Hodkovice, 5. ročník


Exkurze se nám velmi líbila, organizačně byla velmi dobře zajištěna, skladba programu byla zajímavá a pestrá a program postupně gradoval. Obě paní průvodkyně byly výborné. Děkujeme, myslíme, že děti i dospělý doprovod si odnesly cenné prožitky a mnoho námětů k zamyšlení.
ZŠ Radotín, 5. ročník


Zamyšlení z Lidic od Jolanky z 5.A
ZŠ Davle


Za nás bylo vše v pořádku, řidič přijel včas, byl velmi ochotný, v Lidicích vše zařídil. Program v muzeu, prohlídka pietního území i galerie byla zajímavá a působivá. Moc děkujeme za zprostředkování exkurze a možnost využít vašich služeb.
ZŠ Davle, 9. ročník


Všechno proběhlo úplně úžasně, moc děkujeme a těším se na další spolupráci.
ZŠ Zvole, 5. ročník


Deváťáci navštívili Lidice
ZŠ Kamenice, 9. ročník